ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4561748
*
nr 456 1748
Spegel
Brons, kina, Dia22
Utrop:
300 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2007
kl 16:22:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 12:57:10
1
350 kr
12/3 15:31:17
2
500 kr
12/3 15:45:00
3
550 kr
12/3 15:48:13
1
800 kr
12/3 15:57:50
3
800 kr
12/3 15:59:13
3
950 kr
12/3 16:02:07
1
1.100 kr
12/3 16:05:14
3
1.200 kr
12/3 16:08:47
4
1.300 kr
12/3 16:12:29
3
Vinnande bud
12/3 16:17:19
4
1.500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien brons kina kinesisk kinesiskt metall spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 456 1748
Spegel
Brons, kina, Dia22
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 12:57:10 | 1 | 350 kr |
12/3 15:31:17 | 2 | 500 kr |
12/3 15:45:00 | 3 | 550 kr |
12/3 15:48:13 | 1 | 800 kr |
12/3 15:57:50 | 3 | 800 kr |
12/3 15:59:13 | 3 | 950 kr |
12/3 16:02:07 | 1 | 1.100 kr |
12/3 16:05:14 | 3 | 1.200 kr |
12/3 16:08:47 | 4 | 1.300 kr |
12/3 16:12:29 | 3 | Vinnande bud |
12/3 16:17:19 | 4 | 1.500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien brons kina kinesisk kinesiskt metall spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14